Balıkesir İl Koordinatörlüğü

Yönetim Otoritesi Tarafından Düzenlenen Tanıtım Toplantısı Onhann Otel'de Yapıldı


      
         03/10/2018 tarihinde, IPARD Programı yönetim otoritesi olan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Onhann otelde il koordinatörlüğümüzün de sunumlarıyla yer aldığı bir tanıtım toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü, TKDK İl Koordinatörü, Sivil Toplum Kuruluşları ve Üretici Birlikleri temsilcileri katılım sağlamışlardır.
        Yönetim Otoritesi tarafından değerlendirme faaliyetleri kapsamında “IPARD Programının Süregelen Değerlendirmesi sonucu tarafımızca desteklenen sektörlere ait bazı Alt Tedbirlerde “Başvuru eksikliğinin nedenlerinin araştırılması” konulu bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışmanın sonuçlarının uygulamaya aktarılabilmesi için tanıtım toplantıları hazırlanmıştır.
        IPARD programına toplam başvuru yeterli olsa da belirlenen bu alt tedbirlerde oransal olarak başvuruların hala düşük olduğu görülmüştür.
        İlimiz için belirlenen bu alt tedbirler;
•          Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler (Peynir)
•          Makine Parklarıdır.
        Bu kapsamda IPARD Programı ve Kurumumuzun çalışma prensipleri katılımcılara aktarılmış, yukarıda bahsi geçen yatırım alanları, bu alanlar kapsamında verilen destekler ve desteklemelerin amacı detaylı sunumlarla anlatılmıştır.